2017-09-03 Lichtervelde-Hooglede-Poelkapelle

Lichtervelde loopt- Rechte deur Ooglé- Guynemerloop 3 september 2017.

Op de eerste zondag van september is er niet alleen Staden kermis met een zogezegde ludieke wielerkoers  waar ook een aantal onzer atleten aan deelnamen met knappe resultaten .

Maar op deze zondag worden in een straal van nog geen 15 km 3 loopwedstrijden georganiseerd zou zegggen een over aanbod en dit komt zeker geen enkele organisatie ten goede .

In Hooglede had de 8ste editie plaats van “rechte deur Oogle” met steun aan het goede doel steunfonds Louis Tanghe .

In Lichtervelde de 2de editie van  Lichtervelde loopt”  metals goeie doel “vzw Hartekamp”en in Poelkappelle de klassieker ,  de 46ste uitgave  van de “Guynemerloop” tevens de 3de wedstrijd van het Baekelandt criterium.

Overal was het een aangenaam weertje waardoor  het zowel voor de atleten als de talrijke meegereisde supporters en toeschouwers een aangename namiddag werd.

Tal van onze atleten dienden keuzes te maken en zo waren we op alle fronten vertegenwoordigd

Eenieder had wel een doelstelling om zijn wedstrijd keuze te maken zodoende waren we overal behoorlijk vertegenwoordigd. 

Ook de jeugd kwam aan zijn trekken en de club mocht meerder podiums helpen bekleden.

Zo won Laurens Duplacie in Poelkapelle op knappe wijze de jeugd wedstrijd bij de miniemen Jana Pype werd 4de bij de pupillen en Loic Pype 5de bij de benjamins.

Ook in Lichtervelde een schitterende overwinning voor Florence Decleir bij de miniemen  waarin Amelie Saint Germain knap 2de werd.

Bij de pupillen mocht ook een overgelukkige Margeaux Saint Germain als derde het podium op bij de pupillen.

Ook onze minder jonge atleten mogen fier zijn op  hun zondagse prestatie.

Met in Poelkappelleop de 2.8 km een knappe 4de  plaats voor Steven Mommerency 4de in 9 min 5 sec verder

Laurenz Duplacie 22ste in 12 min 36 sec en Renaud Vannieuwenhuyse 24ste in 13 min

Bij de dames op de 7.2 km een nieuw podium voor Krista Noyez  die algemeen 5de werd en  2de in eigen categorie in 30 min 01 sec verder Miet Vandenbulcke 13de algemeen en 4de in eigen categorie in 33 min 41 sec , Sabine Thevelein 27ste algemeen en 11de in eigen categorie in 36 min 10sec

Ria Truant 31ste algemeen en 12de in eigen categorie in 37 min 01 sec , Veerle Laevenss 39ste algemeen en 15de in eigen categorie in 39 min 08. Sec en Kathleen Baekelandt 41ste algemeen  en 16de in eigen categorie in 39 min 37 sec. Bij de heren die 10.8 km moesten afleggen een mooi duel tussen de broers Kerremans met Maxim Kerremans 13de in 38 min 57 sec

Axel Kerremans 15de in 39 min 18 sec , Henk D’Hulster 23ste en 3de in eigen categorie in 40 min 23 sec , Benedikt Pype 59ste in 45 min 28 sec

Geert Opsomer 61ste in 45 min 50 sec , Davy Pattyn 62ste in 45 mmin 56 sec , Peter Ovyn 64ste in 46 min 19 sec , Geert Kino 70ste in 47 min 04 sec en

Dirk Cottignies 85ste in 49 min 42 sec

Ook in Lichtervelde presteerden onze atleten sterk met bij de dames over de 5 km

Emma Van D’Huynslaeger 11de en 5 de juniore in 24 min 55 sec , Heidi Muyssens 26ste en 6de in eigen categorie in 29 min 05 sec , en

Isabelle Vergote 40ste in 30 min 03 sec

Bij de mannen over 10 km werd Dries Saint Germain  48ste in 43 min 57 sec en Gino Van D’Huynslaeger 57ste in 46 min 05 sec .

In Hooglede een knappe 8ste plaats voor Niels Brabant op de 5 km en 1ste Hoogledenaar   in 20 min 05 sec en ook Astrid Ally mocht het hoogste schavotje op bij de dames na  als 35ste algemeen in 26 min 43 sec. Geert Dewulf erd mooi 10de op de 10 km  in 42 min 54 sec  Simon Wallican 13de in 44 min 08 sec Kurt Termote 20sste in 46 min 31 sec ,Dirk Ally 37ste in 50 min 14 sec en Leen Vanderyze 38ste en 4de dame in 50 min 52 sec.

Wat hebben jullie op de vooravond van 20 jaar geleden de eerste steenlegging van de club  met zijn allen geschitterd.

Henri.

 

2017-09-01 Blommeghemloop

Blommeghemloop Marke 1 september 2017.

Reeds voor de 13de maal wordt met de Blommeghem loop de kermis in Marke op vrijdag avond in gang geschoten .

Het betreft een wedstrijd waar vrije sporters en recreanten hun loop vermogen kunnen etaleren het zij in een jeugd wedstrijd of  langere episode.

Drie onzer atleten namen er de start en met Julie en Emilie Beernaert stonden zelfs twee onzer atleten op het podium  . Julie  triomfeerde bij de cadetten en Emilie prachtig  2de  bij de miniemen meisjes.

Ook onze atleet van het jaar Dirk Cottignies liep een goede wedstrijd en werd  41ste algemeen en 8ste in eigen categorie in 47 min 38 min.

Julie , Emilie en Dirk  jullie waren weeral onze sterkhouders

Henri.

2017-08-26 PK Vrije Sporters

PK Vrije Sporters in Roeselare 26 augustus 2017.

13 gouden,11 zilveren en 7 bronzen medailles en tal van ereplaatsen.

 

Door VAD Dadizele werd voor de 26ste maal hun piste meeting georganiseerd en het was tevens  het provinciaal kampioenschap der vrije sporters .Deze wedstrijd ging door op het stedelijk sportstadion te Roeselare .

De weersomstandigheden waren zomers en onze atleten presteerden met zijn allen bijzonder sterk voor de ogen van tal van meegereisde ouders en supporters. Ook al onze trainers waren er aanwezig en zagen jullie met zijn allen schitteren.

De lange succesvolle dag werd afgesloten met de aflossing kampioenschappen (4x400meter) altijd en overal een spektakel nummer ,misschien wel het spectaculairste en spannendste in de atletiek .

De meisjes jeugd zorgde voor een schitterende apotheose door knap de 4 x 400 meter te winnen en dit met Margeaux Saint Germain , Florence Decleir, Emilie Beernaert en Julie Beernaert.

Mooie 2de plaats voor onze 2de jonge top jeugdploeg meisjes  met Amelie Saint Germain , Tisha Preyers , Britt Noppe en Amelie Devoldere

Knappe 2de plaats voor de gemengde  jeugdploeg met Tess Noppe ,Arthur Devoldere , Andres Preyers en Emma Serryn .

Eervolle 2de plaats voor de dames ploeg met Leen Vanderyze ,  Jasmine Haghedooren , Heidi Muyssen en Tanya Parmentier  .

En onze belofte dames ploeg met Astrid Ally, Els Vanherpe , Lotte Paebrugghe en Emma Syryn werden uiteindelijk mooi 3de .

Tenslotte was er de slotwedstrijd of de clash der heren met voor ons een jonge ploeg .

Start loper senior Simon Wallican liep als afstandsloper de wedstrijd van zijn leven (had ruime tijd nodig  om te herstellen)  gaf nipt in 2de positie de stok door aan scholier Niels Brabant die  een gat sloeg , junior Axel Kerremans liep ook al een sterke 400 meter en vergrootte  de voorsprong om tenslotte de stok door te geven aan kersvers scholieren 400 meter kampioen Warre Bouckaert die trouwens in zijn individuele wedstrijd een meeting record  van de 26ste uitgave Francky Bettens had gelopen , de klus op schitterende wijze afmaakte.

Verder individueel:

 

Goud voor

Florence Decleir 80 meter pupillen

Julie Beernaert 400 meter meisjes cadetten

Tanya Parmentier 400 meter en kogelstoten  dames seniores 1

Leen Vanderyze 400 meter dames sportiva’s 2

Warre Bouckaert 400 meter en 2000 meter  jongens scholieren

Mattis Saint Germain  300 meter  en kogelstoten jongens eendjes

Emma Serryn 800 meter cadetten meisjes

Lotte Paesbrugghe kogelstoten cadetten meisjes

Aflossingsploeg meisjes  jeugd 4x400 meter met Margeaux Sain Germain , Florence Decleir , Emilie Beernaert en Julie Beernaert

Aflossingsploeg heren met Simon Wallican, Niels Brabant , Axel Kerremans en Warre Bouckaert.

 

Zilver voor

Gwenn Noppe 80 meter kuikentjes

Lynn Noppe 80 meter meisjes eendjes

Amelie Saint Germain 80 meter meisjes pupillen

Emilie Beernaert 400 meter en verspringen  meisjes miniemen

Heidi Muyssen 400 meter dames seniores 1

Niels Brabant 400 meter jongens scholieren

Florence Decleir 800 meter meisjes pupillen

Astrid Ally 800 meter dames juniores

Tanya Parmentier  2000 meter dames seniores 2

Leen Vanderyze 2000 meter dames sportiva’s 2

Brons voor

Astrid Ally 400 meter dames juniores

Amelie Saint Germain 3de 800 meter pupillen meisjes

Julie Beernaert 800 meter en kogelstoten  cadetten meisjes

Niels Brabant 2000 meter jongens juniores

Gwenn Noppe kogel meisjes eendjes

Bart Devoldere verspringen  veteranen 1

Febe Paesbrugghe kogelstoten pupillen

Verder mooie ereplaatsen maar net geen podium haalden

Tess Noppe 6de op de 80  meter benjamins meisjes

Thisha Preyers 6de op de 80 meter pupillen

Britt Noppe 7de op de 80  meter pupillen meisjes

Arthur Devoldere 6de op de 800 meter pupillen jongens

Amelie Devoldere 6de in het verspringen miniemen meisjes

Andres Preyers 4de op de 400 meter miniemen

Jasmine Haghedooren 4de op de 400 meter dames seniores 1

Alle andere uitslagen kan men terugvinden via onze site www.atletiekstaden.be link naar verenigingen dan West-Vlaamse atletiekvereniging link piste.

Wat  waren jullie allen in deze zomerse omstandigheden super dus allen een echte proficiat waard.

Henri.

2017-08-26 Metje zitteloop

Metje Zitteloop Bikschote 26 augustus 2017.

In de Langemark-Poelkappelse deelgemeente Bikschote werd met de Mette Zitteloop de 2de wedstrijd van het Baekelandt criterium gelopen .

Een aangename zomerdag veel toeschouwers en atleten waaronder ook tal van onze Stadense clubleden  tekenden er present en deden het uitstekend met zelfs enkele winnaars en mooie ereplaatsen , maar eigenlijk iedereen presteerde sterk zoals je merkt hiernavolgend.

2.3  km 55 aankomsten

Steven Mommerency 2de  in 10 min 48 sec ,Lleyton Soenen 4de in 12 min 03 sec ,Laurenz Duplacie 9de in 13 min 31 sec

Liv Masschelein 18de algemeen en 4de dame in 16 min 44 sec en Emma Van D 'Huynslaeger 19de algemeen en 5de dame in 16 min 53 sec.

9.2 km 146 aankomsten

Henk D’Hulster 14de algemeen en 2de in eigen categorie in 35 min 30 sec ,Sander Ampe 21ste algemeen en 1ste juniorr in 35 min 59 sec

Steven Mommerency 28ste in 37 min 15 sec  , Davy Pattyn 44ste in 39 min 43 secGeert Opsomer 50ste in 40 min 41 sec

K ,rista Noyez 53ste algemeen 2de dame en 1ste in eigen categorie in 41 min 01 sec

Bjorn Soeneen 54ste in 41 min 08 sec , Wim Depoorter 56ste in 41 min 16 sec  ,Peter Ovyn 66ste in 42 min 38 sec

Dirk Cottignies 72ste in 43 min 43 min 21 sec ,Jarne Ampe 73ste in 43 min 40 sec  ,Geert Kino 97ste in 45 min 47 sec

Miet Vandenbulcke algemeen 101de 9de dame en 2de in eigen categorie in 46 min 23 sec en Sabine Thevelein 128ste en 22ste dame in 50 min 44 sec.

Met zijn allen hebben jullie weer  klasse getoond

Henri

2017-08-26 Dwars door Keiem

Dwars door Keiem 26 augustus 2017.

In de Diksmuidse deelgemeente Keiem werd de 12de en laatste wedstrijd betwist van het criterium van het houtland , meteen een  laatste mogelijkheid om zijn positie in het klassement te behouden of te versterken. Zomerse weersomstandigheden met een aangenaam windje zorgden voor een aangename sfeer in dit pittoreske dorp.

Opnieuw veel concurrentie voor de wedstrijd en toch kwamen er ruim 185  atleten aan de start van deze “Dwars door Keiem” . Ook onze webmaster Johan Vanseveren tekende als enige clubatleet present en deed het uitstekend in deze wedstrijd over 10.8 km. Hij werd 72ste algemeen maar wel 5de in eigen categorie in 47 min 53 sec.

Johan opnieuw super van jou

Henri