2017-09-09 Sint-Henricusloop

Sint Henricus  9 september 2017.

Sint Henricus ligt in een opengebied  langs de N35  aan de rechterzijde tussen Kortemark en Lichtervelde.

Het dorp eigenlijk letterlijk  een buitenbeetje behoord toe aan de stad Torhout , heeft een eigen kerk genaamd naar de Heilige Henricus. Er is een plaatselijke school voor kleuter en lager onderwijs een speelpleintje en een bloeiende wijk  en jaarlijks is er ook in het 2de weekend van september  kermis in het dorp.

Als opener van de kermis is er  reeds voor de 9de maal  een loopwedstrijd waarvoor er zeker ook van de schoolgaande jeugd een ruime belangstelling is.

Ook enkele onzer atleten tekenden present en deden het uitstekend onder het oog van de Heilige Henricus.

Voor Arthur Devoldere was het een triomftocht want won schitterende  de wedstrijd bij de benjamins . Dit kon zeker ook gezegd worden van  Florence Decleir  die haar wedstrijd won bij de pupillen .

Op de 5.2 km met 72 aankomsten liep een heroptredende Bart Devoldere  een sterke wedstrijd en werd  40ste en 7de in eigen categorie in 26 min 44 sec . Ook mooie prestatie van Amelie Devoldere die 47ste werd en 6de in eigen categorie in 28 min 42 sec. Chris Decleir liep ook een goeie wedstrijd en werd 57ste en 13de in eigen categorie in 31 min 40 sec

Florence Decleir en Arthur  Devoldere wilde ook eens genieten van een langere wedstrijd na hun  jeugd zeges ze liepen is het spoor van Chris respectievelijk naar een 58ste en 9de in eigen categorie in 31 min 42 sec en  59ste en 18de in eigen categorie in 31 min 43 sec .

De Heilige Sint Hernricus heeft jullie zeler allen zien schitteren.

Henri

 

2017-09-09 Rumbeke loopt

Rumbeke loopt  9 september 2017.

Rumbeke een deelgemeente van Roeselare was “de place to be”  voor de 9de wedstrijd van het criterium  “ Roeselare loopt” Deze organisatie was aan zijn 5de editie toe en de opbrengst was ten voordele van het goede doel , namelijk “ kloen” Kloen zorgt via de ziekenhuis clowns voor vreugde bij het zieke kind.

Tal onzer atleten kwamen dan ook aan de start van de wedstrijd over 11.8 km waar 121 atleten de aankomsten bereikten ter hoogte van het mooie sportcentrum .

De broers Kerremans bleven in mekaars beurt maar het was toch Axel die het nipt haalde van broer Maxim.

Axel werd 12de en 9de in eigen categorie in 40 min 06 sec en  Maxim  13de en 10de in eigen categorie in 40 min 16 sec

Hoogdag voor Sander Ampe werd 19de algemeen maar 1ste junior in 42 min 43 sec en mocht samen met tweelings broer Jarne die 2de junior werd en 58ste algemeen in 50 min 59 sec het podium op.

Intussen werd all rounder Simon Wallican mooi 35ste en 18de in eigen categorie in 46 min 55 sec.

Opnieuw sterke prestatie van Krista Noyez werd algemeen 46ste , 4de dame en mocht als 2de het podium op  in haar eigen categorie nadat ze finischste  in 48 min 24 sec. Ook sterk van Kurt Termote die 55ste algemeen werd en 25ste in eigen categgorie in 50 min 32 sec.

Trainer Jef Kerremans komt terug op dreef en werd mooi  80ste en 34ste in eigen categorie in 56 min 23  sec ,nipt voor Miet Vandenbulcke   die opnieuw sterk presteerde en 83ste en 7de in eigen categorie in 57 min 36 sec werd.

Schitterend van jullie allen en dankzij zullen ze zieke kinderen ook mogen genieten

Henri

2017-09-03 Lichtervelde-Hooglede-Poelkapelle

Lichtervelde loopt- Rechte deur Ooglé- Guynemerloop 3 september 2017.

Op de eerste zondag van september is er niet alleen Staden kermis met een zogezegde ludieke wielerkoers  waar ook een aantal onzer atleten aan deelnamen met knappe resultaten .

Maar op deze zondag worden in een straal van nog geen 15 km 3 loopwedstrijden georganiseerd zou zegggen een over aanbod en dit komt zeker geen enkele organisatie ten goede .

In Hooglede had de 8ste editie plaats van “rechte deur Oogle” met steun aan het goede doel steunfonds Louis Tanghe .

In Lichtervelde de 2de editie van  Lichtervelde loopt”  metals goeie doel “vzw Hartekamp”en in Poelkappelle de klassieker ,  de 46ste uitgave  van de “Guynemerloop” tevens de 3de wedstrijd van het Baekelandt criterium.

Overal was het een aangenaam weertje waardoor  het zowel voor de atleten als de talrijke meegereisde supporters en toeschouwers een aangename namiddag werd.

Tal van onze atleten dienden keuzes te maken en zo waren we op alle fronten vertegenwoordigd

Eenieder had wel een doelstelling om zijn wedstrijd keuze te maken zodoende waren we overal behoorlijk vertegenwoordigd. 

Ook de jeugd kwam aan zijn trekken en de club mocht meerder podiums helpen bekleden.

Zo won Laurens Duplacie in Poelkapelle op knappe wijze de jeugd wedstrijd bij de miniemen Jana Pype werd 4de bij de pupillen en Loic Pype 5de bij de benjamins.

Ook in Lichtervelde een schitterende overwinning voor Florence Decleir bij de miniemen  waarin Amelie Saint Germain knap 2de werd.

Bij de pupillen mocht ook een overgelukkige Margeaux Saint Germain als derde het podium op bij de pupillen.

Ook onze minder jonge atleten mogen fier zijn op  hun zondagse prestatie.

Met in Poelkappelleop de 2.8 km een knappe 4de  plaats voor Steven Mommerency 4de in 9 min 5 sec verder

Laurenz Duplacie 22ste in 12 min 36 sec en Renaud Vannieuwenhuyse 24ste in 13 min

Bij de dames op de 7.2 km een nieuw podium voor Krista Noyez  die algemeen 5de werd en  2de in eigen categorie in 30 min 01 sec verder Miet Vandenbulcke 13de algemeen en 4de in eigen categorie in 33 min 41 sec , Sabine Thevelein 27ste algemeen en 11de in eigen categorie in 36 min 10sec

Ria Truant 31ste algemeen en 12de in eigen categorie in 37 min 01 sec , Veerle Laevenss 39ste algemeen en 15de in eigen categorie in 39 min 08. Sec en Kathleen Baekelandt 41ste algemeen  en 16de in eigen categorie in 39 min 37 sec. Bij de heren die 10.8 km moesten afleggen een mooi duel tussen de broers Kerremans met Maxim Kerremans 13de in 38 min 57 sec

Axel Kerremans 15de in 39 min 18 sec , Henk D’Hulster 23ste en 3de in eigen categorie in 40 min 23 sec , Benedikt Pype 59ste in 45 min 28 sec

Geert Opsomer 61ste in 45 min 50 sec , Davy Pattyn 62ste in 45 mmin 56 sec , Peter Ovyn 64ste in 46 min 19 sec , Geert Kino 70ste in 47 min 04 sec en

Dirk Cottignies 85ste in 49 min 42 sec

Ook in Lichtervelde presteerden onze atleten sterk met bij de dames over de 5 km

Emma Van D’Huynslaeger 11de en 5 de juniore in 24 min 55 sec , Heidi Muyssens 26ste en 6de in eigen categorie in 29 min 05 sec , en

Isabelle Vergote 40ste in 30 min 03 sec

Bij de mannen over 10 km werd Dries Saint Germain  48ste in 43 min 57 sec en Gino Van D’Huynslaeger 57ste in 46 min 05 sec .

In Hooglede een knappe 8ste plaats voor Niels Brabant op de 5 km en 1ste Hoogledenaar   in 20 min 05 sec en ook Astrid Ally mocht het hoogste schavotje op bij de dames na  als 35ste algemeen in 26 min 43 sec. Geert Dewulf erd mooi 10de op de 10 km  in 42 min 54 sec  Simon Wallican 13de in 44 min 08 sec Kurt Termote 20sste in 46 min 31 sec ,Dirk Ally 37ste in 50 min 14 sec en Leen Vanderyze 38ste en 4de dame in 50 min 52 sec.

Wat hebben jullie op de vooravond van 20 jaar geleden de eerste steenlegging van de club  met zijn allen geschitterd.

Henri.

 

2017-09-01 Blommeghemloop

Blommeghemloop Marke 1 september 2017.

Reeds voor de 13de maal wordt met de Blommeghem loop de kermis in Marke op vrijdag avond in gang geschoten .

Het betreft een wedstrijd waar vrije sporters en recreanten hun loop vermogen kunnen etaleren het zij in een jeugd wedstrijd of  langere episode.

Drie onzer atleten namen er de start en met Julie en Emilie Beernaert stonden zelfs twee onzer atleten op het podium  . Julie  triomfeerde bij de cadetten en Emilie prachtig  2de  bij de miniemen meisjes.

Ook onze atleet van het jaar Dirk Cottignies liep een goede wedstrijd en werd  41ste algemeen en 8ste in eigen categorie in 47 min 38 min.

Julie , Emilie en Dirk  jullie waren weeral onze sterkhouders

Henri.

2017-08-26 PK Vrije Sporters

PK Vrije Sporters in Roeselare 26 augustus 2017.

13 gouden,11 zilveren en 7 bronzen medailles en tal van ereplaatsen.

 

Door VAD Dadizele werd voor de 26ste maal hun piste meeting georganiseerd en het was tevens  het provinciaal kampioenschap der vrije sporters .Deze wedstrijd ging door op het stedelijk sportstadion te Roeselare .

De weersomstandigheden waren zomers en onze atleten presteerden met zijn allen bijzonder sterk voor de ogen van tal van meegereisde ouders en supporters. Ook al onze trainers waren er aanwezig en zagen jullie met zijn allen schitteren.

De lange succesvolle dag werd afgesloten met de aflossing kampioenschappen (4x400meter) altijd en overal een spektakel nummer ,misschien wel het spectaculairste en spannendste in de atletiek .

De meisjes jeugd zorgde voor een schitterende apotheose door knap de 4 x 400 meter te winnen en dit met Margeaux Saint Germain , Florence Decleir, Emilie Beernaert en Julie Beernaert.

Mooie 2de plaats voor onze 2de jonge top jeugdploeg meisjes  met Amelie Saint Germain , Tisha Preyers , Britt Noppe en Amelie Devoldere

Knappe 2de plaats voor de gemengde  jeugdploeg met Tess Noppe ,Arthur Devoldere , Andres Preyers en Emma Serryn .

Eervolle 2de plaats voor de dames ploeg met Leen Vanderyze ,  Jasmine Haghedooren , Heidi Muyssen en Tanya Parmentier  .

En onze belofte dames ploeg met Astrid Ally, Els Vanherpe , Lotte Paebrugghe en Emma Syryn werden uiteindelijk mooi 3de .

Tenslotte was er de slotwedstrijd of de clash der heren met voor ons een jonge ploeg .

Start loper senior Simon Wallican liep als afstandsloper de wedstrijd van zijn leven (had ruime tijd nodig  om te herstellen)  gaf nipt in 2de positie de stok door aan scholier Niels Brabant die  een gat sloeg , junior Axel Kerremans liep ook al een sterke 400 meter en vergrootte  de voorsprong om tenslotte de stok door te geven aan kersvers scholieren 400 meter kampioen Warre Bouckaert die trouwens in zijn individuele wedstrijd een meeting record  van de 26ste uitgave Francky Bettens had gelopen , de klus op schitterende wijze afmaakte.

Verder individueel:

 

Goud voor

Florence Decleir 80 meter pupillen

Julie Beernaert 400 meter meisjes cadetten

Tanya Parmentier 400 meter en kogelstoten  dames seniores 1

Leen Vanderyze 400 meter dames sportiva’s 2

Warre Bouckaert 400 meter en 2000 meter  jongens scholieren

Mattis Saint Germain  300 meter  en kogelstoten jongens eendjes

Emma Serryn 800 meter cadetten meisjes

Lotte Paesbrugghe kogelstoten cadetten meisjes

Aflossingsploeg meisjes  jeugd 4x400 meter met Margeaux Sain Germain , Florence Decleir , Emilie Beernaert en Julie Beernaert

Aflossingsploeg heren met Simon Wallican, Niels Brabant , Axel Kerremans en Warre Bouckaert.

 

Zilver voor

Gwenn Noppe 80 meter kuikentjes

Lynn Noppe 80 meter meisjes eendjes

Amelie Saint Germain 80 meter meisjes pupillen

Emilie Beernaert 400 meter en verspringen  meisjes miniemen

Heidi Muyssen 400 meter dames seniores 1

Niels Brabant 400 meter jongens scholieren

Florence Decleir 800 meter meisjes pupillen

Astrid Ally 800 meter dames juniores

Tanya Parmentier  2000 meter dames seniores 2

Leen Vanderyze 2000 meter dames sportiva’s 2

Brons voor

Astrid Ally 400 meter dames juniores

Amelie Saint Germain 3de 800 meter pupillen meisjes

Julie Beernaert 800 meter en kogelstoten  cadetten meisjes

Niels Brabant 2000 meter jongens juniores

Gwenn Noppe kogel meisjes eendjes

Bart Devoldere verspringen  veteranen 1

Febe Paesbrugghe kogelstoten pupillen

Verder mooie ereplaatsen maar net geen podium haalden

Tess Noppe 6de op de 80  meter benjamins meisjes

Thisha Preyers 6de op de 80 meter pupillen

Britt Noppe 7de op de 80  meter pupillen meisjes

Arthur Devoldere 6de op de 800 meter pupillen jongens

Amelie Devoldere 6de in het verspringen miniemen meisjes

Andres Preyers 4de op de 400 meter miniemen

Jasmine Haghedooren 4de op de 400 meter dames seniores 1

Alle andere uitslagen kan men terugvinden via onze site www.atletiekstaden.be link naar verenigingen dan West-Vlaamse atletiekvereniging link piste.

Wat  waren jullie allen in deze zomerse omstandigheden super dus allen een echte proficiat waard.

Henri.